איסור לשון הרע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אם אתם נתקלים במצב בו פורסם אודותיכם, במתכוון או שלא במתכוון, מידע כוזב הפוגע בשמכם הטוב – פרסום שקרי שיש בו כדי להשפיל ו/או לבזות אתכם, אין כל סיבה לעבור על כך בשתיקה. מדובר בעוולה נזיקית ולפעמים גם בעבירה פלילית –  לכל דבר ועניין.  ימים מודרניים אלה מביאים לא אחת לא מעט סיטואציות כאלה ובדיוק לשם כך קיים חוק איסור לשון הרע.

חוק  איסור לשון הרע, נועד להגן על כבוד האדם ושמו הטוב מפני פרסומים פוגעניים ושקריים. החוק קובע אחריות אזרחית ולעיתים גם פלילית, על מפרסמי לשון הרע ומעניק לנפגעים מגוון כלים משפטיים כדי להגן על זכויותיהם ועל שמם הטוב. אם נתקלתם במצב בו פורסמה אודותיכם לשון הרע, חשוב שיהיה לכם הליווי המקצועי הנכון. עורך דין לשון הרע יוכל לסייע, קרי:  למזער את הנזק ולהביא לניקוי שמכם – חד, ולהביא לכך שתקבלו פיצוי  כפסי בגין הנזק שלא ניתן לתקן – מאידך. הנה כל מה שחשוב לדעת על איסור לשון הרע.

הוצאת דיבה, החוק ומה שביניהם

חשוב לדעת שהאחריות בגין הוצאת לשון הרע אינה חלה רק על מי שמפרסם לשון הרע, אלא גם, ואולי בעיקר גם על מי שמפיץ את מה שנכתב ועושה לו פרסום נוסף לפעמים נרחב ופוגע יותר. האחריות לפרסום לשון הרע אינה מוגבלת רק לכותב או הדובר המקורי, אלא שהחוק מטיל אחריות גם על עורכים, מוציאים לאור, בעלי אתרי אינטרנט ואפילו בתי דפוס, הכל- בהתאם לנסיבות הפרסום.

יש איך להתמודד עם לשון הרע

כאשר יש מי שמעז לפגוע בשמכם הטוב, שבניתם לאורך כל ימי חייכם, שימוש בהוראות החוק ובכלים שהוא מעניק, הוא ללא ספק המסלול הנכון. אין מקום להתפשר על כך. חשוב מאוד בנסיבות מסוג זה שיהיה לצדכם עורך דין המתמחה בלשון הרע, שילווה אתכם במהלך ההליך המשפטי ויביא אתכם לתוצאה המקווה הטובה ביותר מבחינתכם. אל תהססו לפנות לעורך דין אם אתם מרגישים שנפגעתם בשל פרסום כוזב ושקרי. משרד עורכי הדין לשון הרע פדרבוש בן סימון הוא ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחום זה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן