פגיעה בזכות לפרטיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מי יכול היה לשער שהעולם יגיע לרמה טכנולוגית כל כך גבוהה כך שנצטרך שירותי עורך דין כדי להגן על עצמנו מפני החדשנות, הטכנולוגיה ותוצאותיה. בעולם של טכנולוגיה מתקדמת, רשתות חברתיות וזליגת מידע, השמירה על הזכות לפרטיות הופכת לאתגר של ממש. לאור זאת,  הפך חוק הגנת הפרטיות הישראלי שנחקק בשנת 1981 רלוונטי מתמיד ומגן על זכותנו הבסיסית לכבוד ופרטיות. מה החוק אומר, איך מתגוננים מפני פגיעה בפרטיות ולמה בעצם הכי חשוב שיהיה לכם ליווי משפטי מקצועי מהטובים ביותר? כל התשובות-  כאן. 

מהי הזכות לפרטיות ולמה חשוב לדעת את זה ?

הזכות לפרטיות היא זכות יסוד בסיסית המגנה על מרחב המחייה האישי והפרטי של כל אדם, ומעוגנת בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ובחוק הגנת הפרטיות. זכות זו כוללת את היכולת לשמור על מידע אישי חסוי, להחליט מי ייחשף אליו ובאילו תנאים וכן את הזכות לחיות ללא חשש מהתערבות או חדירה לחיינו הפרטיים ללא הסכמתנו.  הזכות לפרטיות מקיפה היבטים שונים כמו פרטיות המידע, הגוף, התקשורת, הבית וההחלטות האישיות שלנו, והיא חשובה לתחושת הביטחון של כל אדם בחברה. החוק הישראלי מגדיר במפורש מהי פרטיות, ומפרט 11 סיטואציות המהוות פגיעה בה. בין היתר, מדובר בבילוש והטרדה, האזנות סתר, צילום ללא רשות, פרסום פוגעני, שימוש לא מורשה במידע אישי ועוד. הכרת המצבים הללו חשובה מאד כדי שתדעו כיצד להגן על הפרטיות שלכם ובמידת הצורך גם תוכלו לגשת אל קבלת ליווי משפטי כראוי.

אם נפגעתם החוק לטובתכם

חוק הגנת הפרטיות מעניק הגנה משמעותית לפרטיותכם, במיוחד בעידן הדיגיטלי. אם נחשפתם לפגיעה שהינה פגיעה בפרטיות כמו הפצת תמונות מביכות, הטרדות ברשת, או שימוש לא מורשה במידע רפואי אודותיכם, החוק יכול לסייע לכם לקבל פיצוי ואף לחייב את הפוגעים לפצות אתכם בשל הפגיעה . התמודדות משפטית עם פגיעה בפרטיות היא מורכבת ודורשת ידע וניסיון. עורך דין המתמחה בתחום יוכל לבחון את המקרה שלכם, להעריך את סיכויי התביעה ולסייע לכם למצות את זכויותיכם עד תום. אל תוותרו על הפרטיות שלכם, גשו עוד היום לקבלת ייעוץ וליווי משפטי ראוי. צרו קשר כבר עכשיו עם משרד עורכי הדין פדרבוש-בן סימון לקבלת הליווי המשפטי הטוב ביותר. 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן